Диего Симеоне

  во

  Борусија го совлада Баерн во дербито, со 3-2, и втор пат во историјата на Бундес-лигата е без пораз по првите 11 кола (осум победи, три ремија) Борусија ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид беше пред уште еден слаб резултат во Ла Лига, а Диего Симеоне се соочи со проблем откако до 62’ минута ги направи сите три замени па немаше кој ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Мадритски Атлетико се најде во неверојатни проблеми. После повредата на Диего Годин во Атлетико настана вистински хаос на стоперските позиции и прашање е дали ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Атлетик Билбао двапати имаше водство на „Ванда Метрополитано“, но Атлетико Мадрид успеа да стигне до 3:2 домашна победа за да се доближи на само поен од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Атлетико ќе има можност во следното коло од елитното европско клупско натпреварување против истиот противник, пред своја публика да го поправи впечатокот од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд го декласираше Атлетико Мадрид со високи 4:0 на домашната „Сигунал Идуна парк“, резултат кој без никаков сомнеж никој не можеше да го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд го декласираше Атлетико Мадрид со високи 4:0 на домашната „Сигунал Идуна парк“, резултат кој без никаков сомнеж никој не можеше да го ...
  сите 26 | | | веќе видена