Диего

  во

  Познат е фактот дека фудбалерите заработуваат најмногу во светот на спортот. Освен огромните износи кои како плата им ги исплаќаат нивните клубови, тие ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Познат е фактот дека фудбалерите заработуваат најмногу во светот на спортот. Освен огромните износи кои како плата им ги исплаќаат нивните клубови, тие ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Многу фудбалери до првата плата немале многу пари на располагање, па интересно е тоа што тие го купиле кога прв пат заработиле поголема сума.Легендата на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  За тоа колку Роналдињо беше неверојатен на тоа историско Ел Класико говори и податокот дека пред него само Диего Марадона успеал да му даде два гола на Реал во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Стотици жители на мексиканскиот град Тихуана вчера одржаа протестен митинг против ијладниците централоамерикански мигранти, кои се наоѓаат таму со надеж за нов ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Стотици жители на мексиканскиот град Тихуана вчера одржаа протестен митинг против ијладниците централоамерикански мигранти, кои се наоѓаат таму со надеж за нов ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Стотици жители на мексиканскиот град Тихуана вчера одржаа протестен митинг против ијладниците централоамерикански мигранти, кои се наоѓаат таму со надеж за нов ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Стотици жители на мексиканскиот град Тихуана вчера одржаа протестен митинг против ијладниците централоамерикански мигранти, кои се наоѓаат таму со надеж за нов ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Бразил го победи Уругвај со 1:0 во јужноамериканскиот пријателски меч на „Емирати“ во Лондон, и тоа со гол од пенал во последните 15 минути од мечот. Дуелот на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Диего Марадона како што е познато работи како тренер во мексиканскиот второлигаш Дорадос. Сега камерманите го уловија во еден интересен момент додека неговиот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Диего Симеоне успеа да направи од Атлетико Мадрид тим кој наидува на огромен респект во светската спортска јавност, бидејќи темепраментниот аргентински ...
  сите 51 | | | веќе видена