Диего

  во

  Атлетико Мадрид го доби дербито со Валенсија и го одложи прославувањето на новата титула на ривалот Барселона, чии фудбалери ќе чекаат на следната шанса веќе ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Во шокантното сведоштво во "New York Times" опишани биле детали од злосторствата кои припадниците на специјалните сили на американската војска ги извршиле во ...
  | | веќе видена

  Барселона чекори сигурно кон нова титула во „Ла Лига“ откако каталонскиот гигант вечерва забележа нова победа, на гостувањето против Алавес со резултат 0-2. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Фудбалерот на парагвајскиот клуб Индепендиенте де Кампо Гранде, Брендикс Пара доби отказ од својот клуб, откако во меч во Копа Судамерикана против колумбискиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Елиф Елмас секојдневно се поврзува со трансфер во повеќе клубови ширум Европа, а еден клуб се почесто се споменува. Неодамна се појави вест дека спортскиот ...
  сите 11 | | | веќе видена