Дидие Дрогба

  во

  Вилијам Галас е еден од ретките фудбалери кои во својата кариера ги имаат носено дресовите на лутите три ривали од Лондон (Челси, Арсенал и Тотенхем), а тоа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Вилијам Галас е еден од ретките фудбалери кои во својата кариера ги имаат носено дресовите на лутите три ривали од Лондон (Челси, Арсенал и Тотенхем), а тоа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Клаудио Пизаро и Вердер често се разделуваа, но изгледа како да се создадени еден за друг. Во јули перуанскиот центарфор одново се врати во Бремен и сега ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Направена беше онлајн анкета за избор на најдобриот напаѓач во историјата на Премиер лигата. На крајот победник кој освои скоро 50% од гласовите беше ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Португалскиот ас, Кристијано Роналдо од наредната сезона нема да пали и жари во дресот на Реал Мадрид и својот квалитет, амбиција, знаење ќе му го предаде и ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Мохамед Салах изминатиов викенд постави уникатен рекорд во Премиер лигата, односно стана првиот африкански фудбалер кој постигна 30 или повеќе голови во една ...
  сите 156 | | | веќе видена