Дидие Дрогба

  во

  Жозе Мурињо остави голема трага како тренер на Челси, а еден од неговите најдобри потези кои имаа влијание за сите тие успеси беше ангажманот на Дидие Дрогба. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Паралелата покажува на кое ниво била првата фудбалска лига во САД во 2008-ма и сега. Едноставно нема споредба и сè, ама буквално во секој сегмент одат напред. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Јаја Туре додека се обидува да најде нов ангажман на големата сцена беше специјален гостин во понеделничкото шоу на „Скај Спорт“ каде имаше можност да ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Еден Азар уште еднаш покажа зошто е еден од најдобрите фудбалери во светот. Белгискиот репрезентативец постигна два гола и беше најзаслужен за победата на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Но, ова освојување на Модриќ на „Златната топка" е сигурно победа на фудбалот, бидејќи после долго време се гледаше тимски спорт и придонес во екипата, а не ...
  сите 117 | | | веќе видена