Дидие

  во

  Можеби прва асоцијација за најголемиот трошаџија кај фановите е еден од двата „пластични“ тима како ги нарекуваат Манчестер сити и ПСЖ поради нивните ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Роберто Гарсија Парондо е кандидат за најдобар тренер на светот за 2019 година. Светската ракометна федерација (ИХФ) го стави поранешниот тренер на Вардар во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешниот стратег на македонскиот и европски шампион е помеѓу номинираните од страна на Интернационалната ракометна федерација за најдобар светски тренер во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Началникот на полицијата во Париз, Дидие Лалман, ја распушти специјална полициска единица во сиромашното париско предградие Сен Дени, откако обвинителството ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Началникот на полицијата во Париз, Дидие Лалман, ја распушти специјална полициска единица во сиромашното париско предградие Сен Дени, откако обвинителството ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Реизбран во неделата по вториот круг од општинските избори во Ле Хавр, францускиот премиер Едуар Филип излезе посилен од гласањето, односно со зголемен рејтинг ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Реизбран во неделата по вториот круг од општинските избори во Ле Хавр, францускиот премиер Едуар Филип излезе посилен од гласањето, односно со зголемен рејтинг ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Финалето на ЕП 1996 ја донесе големата радост за едни навивачи, но истовремено и разочараноста на други кои во таква ситуација со душа чекаат да гледаат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  По повод прес конференцијата на евркомесарите за правда, Дидие Рејндерс и Вера Јурова, посветена меѓу другото на борбата против расизмот и заштитата на правата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, одговори на легендата на Арсенал, Пол Мерсон, според кој напаѓачот Хари Кејн не би постигнувал доволно голови под водство на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Во Париз, Бордо, Нант, Лимож, Поатје, Марсеј, Лил,… денеска се одржаа или се одржуваат нови демонстрации против полициското насилство и покрај забраната за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во Париз, Бордо, Нант, Лимож, Поатје, Марсеј, Лил,… денеска се одржаа или се одржуваат нови демонстрации против полициското насилство и покрај забраната за ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во Париз, Бордо, Нант, Лимож, Поатје, Марсеј, Лил,… денеска се одржаа или се одржуваат нови демонстрации против полициското насилство и покрај забраната за ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Дидие Динар заработи отказ од селекторската позиција во француската ракометна репрезентација и тоа поради неуспешниот настап на Европското првенство, а неколку ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи, Кристоф Кастанер денеска ги осуди „испадите“ што следуваа по синоќешните демонстрации против полициското насилство во Париз, но ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Претседателот на Франција Емануел Макрон в среда ќе го назначи поранешниот европски комесар за економски и финансиски прашања Пјер Московиси на чело на Судот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претседателот на Франција Емануел Макрон в среда ќе го назначи поранешниот европски комесар за економски и финансиски прашања Пјер Московиси на чело на Судот ...
  сите 4 | | | веќе видена