Дибиров

  во

  По распдадот на ЖРК Вардар и заминувањето на бројните ѕвезди од таборот на машкиот тим на македонскиот првак во јавноста можеа да се прочитаат бројни најави ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рускиот репрезентативец и член на Вардар Тимур Дибиров беше гостин во емисијата „Улица Македонија“. Финансиските проблеми во Вардар секогаш се интересни за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рускиот репрезентативец и член на Вардар Тимур Дибиров беше гостин во емисијата „Улица Македонија“. Финансиските проблеми во Вардар секогаш се интересни за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн , Стеван Цаневски Македонија ќе брка негатива од три гола во второто полувреме против Русија, откако нашите ракометари во полувреме со огромни ...
  сите 83 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 13 часот ќе се сретне со Русија, во првиот од двата натпревари што ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Келн, Марија Ковачева Дојдовме во Келн за главната рунда и Президент Купот на Светското првенство, но веднаш по првото влегување во „Ланксес ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Македонија не успеа да се пласира во главната фаза од СП во ракомет во Германија и во Данска, па наместо во Келн да ги одмериме силите со големите ракометни ...
  сите 72 | | | веќе видена