Деталниот

  во

  Иако мајонезот често е достапен како готов производ, сепак домашниот е вкусен и незаменлив. 3 жолчки 1 лажиче сенф 250 мл. маслиново масло малку сол и бибер 1 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“, со отворен допис до Владата на Република Македонија. Нивните критики, ги пренесуваме во целост: На сите МЕГА ПРОПУСТИ ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Oд секојдневно присуство на работници кои пробиваат гасоводна траса, патролирање на шумарска полиција, инспекторирање од сите можни инспекции, сепак непознат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Граѓаните нa pаркингот кај Холидеј ин засега се паркираат како на див паркинг, а што понатаму очигледно никој не знае. Според постојниот дуп кој е под ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пишува: Иван Колевски Уставните судии испитуваат дали чекорите на донесување урбанистички план што ги предвидува Законот за просторно и урбанистичко планирање ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Носителот на криминалот, Никола Груевски беше подготвен да потроши речиси 20 милиони евра пари на граѓаните, преку испумпување средства од јавни институции за ...
  сите 157 | | | веќе видена

  За да се исполнат личните желби на Груевски, беше променет Деталниот урбаниистички план за да се гради Панорамско тркало чија единствена намена беше да се види ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Носителот на криминалот, Никола Груевски беше подготвен да потроши речиси 20 милиони евра пари на граѓаните, преку испумпување средства од јавни институции за ...
  сите 157 | | | веќе видена