Денови

  во

  Луѓето кои имаат високи нивоа на емоционална интелигенција се особено самосвесни за разлика од другите, работат одлично во тим и полесно ги решаваат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рио Фердинанд фудбалски се разви на највисоко можно ниво како член на Манчестер Јунајтед, клуб во кој успеа да прерасне во еден од најдобрите стопери во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Алесандра Амбросио во вакво издание сè уште не сте ја виделе. 37-годишната Алесандра Амбросио важи за една од најубавите жени на светот, ако се суди според ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Хронично болните сеуште ги чекаат ветените бесплатни маски за заштита од загадениот воздух. Иако министерот Филипче пред месец и половина најави дека државата ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Под влијание на изразениот циклон Марко во текот на следните денови времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи и тоа со променлив интензитет, на ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Во 18 часот се укинуваат мерките поради екстремното загадување. Од утре ризичните категории граѓани се враќаат на работа а за учениците почнува второто ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Главниот туристички центар окупиран од кучиња скитници. Граѓаните се жалат на глутниците, кои ги има речиси насекаде на Градскиот плоштад, по чаршијата, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел ќе поднесе оставка на функцијата кон средината на февруари, соопшти Стејт ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор во Косово, Филип Коснет прв ја напушти зградата на косовското Собрание, каде што одржа состанок со парламентарниот спикер Кадри Весели ...
  сите 158 | | | веќе видена