Денес

  во

  На денешниот протестен марш во Охрид, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски каажа дека нивната визија за Македонија е земја на интегрирано општество, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Победничката на УС Опен, Наоми Осака (Јапонија) и поранешната светска тенисерка број 1 Викторија Азаренка (Белорусија) го откажаа своето на турнирот во Вухан ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на израелската разузнавачка служба Мосад, Дани Јатом, денес оценил дека би можела да се влоши кризата во односите меѓу Русија и Израел поради ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Демократската Унија за Интеграција денес одржа средба со жителите на Општина Липково, каде на присутните им се објасни дека 30 септември ќе донесе перспектива ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Со 830 учесници, од 365 институции, во изминатите пет дена во Атина се одржа годишната конференција на европската асоцијација на зоолошки и аквариуми (ЕАЗА). ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Пред децении решила на сцената да биде тоа што е, притоа Лепа Брена од тој ритам и стил ни до денес не отстапува.Поради тоа сцените кои ги приредила на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  За да бидат убави, здрави и привлечни, жените некогаш се негувале со природни препарати… Спасот воглавно го наоѓале во билките, а сведоци сме дека и денес ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Каде и да се појави најскапиот фудбалер во светот, Нејмар е вистинска лудост меѓу младите обожаватели. Многу момчиња сонуваат да добијат дрес од бразилскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Според експертите, вечерните оргазми го подобруваат расположението и резултатите на работа следниот ден. Освен што ќе си поминете супер вечер, слично ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Стојне Николовска пред три години себесеи се промовираше како идна македонска музичка ѕвезда. ОК, не е единствена. Се подготвуваше за освојување на бугарскиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Денес во рамките од шестото коло во македонската прва фудбалска лига со почеток од 15:30 часот се одиграа четири натпревари. Академија Пандев не го дава врвот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  ВМРО ДПМНЕ нема план за бојкот на овој референдум, ниту тајни комитети како што некој сака да каже, ниту било што друго се со цел да се мистифицира и заплаши ...
  сите 52 | | | веќе видена