Демир

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Сите колеги со кои се советувал сведокот Ѓорѓи Лазаревски, свиркачот кој ги изнесе дисковите со илјадници нелегално прислушувани разговори во УБК, откако тајно ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На петнаесет годишната Викторија Настевска од село Суводол Демирхисарско во петокот попладне и се губи секаква трага, родителите молат за помош, бараат повеќе ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Откако кон крајот на 2008 ги копирал логовите од стариот систем за следење на комуникациите, Ѓорѓи Лазаревски, како што сведочеше во судот, ги обработил. Како ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Во денешното сведочење на Ѓорѓи Лазаревски за предметот „Тврдина-Таргет“ вели дека неговите колеги не биле изненадени што толкавобем на личности се во системот ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во Општина Виница 14 ученици од четирите деветолетки учествуваа на општинскиот натпревар „Млади библиотекари“ што по деветнаесетти пат го организираше ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Периодот на стабилно и суво време продолжува и во текот на неделата. Повремено зголемување на облачноста, како што најавуваат од УХМР, ќе има од четврток, кога ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Демир Далип, претставник на Египќаните, реагира на тврдењата на претседателите на шесте здруженија на Египќаните од Охрид, Струга, Кичево, Ресен и Битола дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Демир Далип, претставник на Египќаните, реагира на тврдењата на претседателите на шесте здруженија на Египќаните од Охрид, Струга, Кичево, Ресен и Битола дека ...
  сите 4 | | | веќе видена