Демир

  во

  Уставните измени што треба да се случат за премиерот Зоран Заев се многу логични и ќе бидат објавени од страна на собраниските комисии што ќе работат на нив по ...
  сите 124 | | | веќе видена

  За време на посетата во Липково, одговарајќи на прашање дали побарал оставка од градоначалникот на Демир Хисар за видеото кое излезе во јавноста, Зоран Заев ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Уставните измени што треба да се случат за премиерот Зоран Заев се многу логични и ќе бидат објавени од страна на собраниските комисии што ќе работат на нив по ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Продолжуваат навредите на СДСМ и нивните челници кон граѓаните, во веќе познат стил за СДСМ. Зоран Заев вчера од Демир Хисар го прогласи македонскиот народ за ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Продолжуваат навредите на СДСМ и нивните челници кон граѓаните, во веќе познат стил за СДСМ. Зоран Заев вчера од Демир Хисар го прогласи македонскиот народ за ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Имаме огромни пријатели со чија помош оваа наша земја, заедно со граѓаните, ќе ја направиме земја за почит, изјави премиерот Зоран Заев на граѓанска трибина во ...
  сите 43 | | | веќе видена

  На вечерашниот собир во Демир Хисар на коалицијата ЗА европска Македонија не се обрати градоначалникот на општината Марјанче Стојановски, пренесува телевизија ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Голема работа и се случува на Македонија и се што правиме, правиме со голема трудољубивост, упорност и со љубов, истакна претседателот на Владата на РМ, Зоран ...
  сите 43 | | | веќе видена

  На граѓанскиот собир во рамките на кампањата за промена на уставното име на земјата во петокот вечерта во Демир Хисар премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, ...
  сите 43 | | | веќе видена