Демир

  во

  Четириесетитри годишна жена од Демир Хисар е тешко повредена откако во неа удрил автомобил „Голф“, на булеварот “Александар Македонски“ во Скопје, соопшти МВР. ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Во рамките на манифестацијата „Кавадаречка културна есен“ вечерва со почеток во 19 чаот во галеријата про домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци ќе ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Демир Хисар Марјанче Стојановски информира дека по една година работење, успеал финансиски да ја стабилизира тамошната локална ...
  сите 29 | | | веќе видена