Демир

  во

  Во денешното сведочење на Ѓорѓи Лазаревски за предметот „Тврдина-Таргет“ вели дека неговите колеги не биле изненадени што толкавобем на личности се во системот ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во Општина Виница 14 ученици од четирите деветолетки учествуваа на општинскиот натпревар „Млади библиотекари“ што по деветнаесетти пат го организираше ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Периодот на стабилно и суво време продолжува и во текот на неделата. Повремено зголемување на облачноста, како што најавуваат од УХМР, ќе има од четврток, кога ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Демир Далип, претставник на Египќаните, реагира на тврдењата на претседателите на шесте здруженија на Египќаните од Охрид, Струга, Кичево, Ресен и Битола дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Демир Далип, претставник на Египќаните, реагира на тврдењата на претседателите на шесте здруженија на Египќаните од Охрид, Струга, Кичево, Ресен и Битола дека ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Периодот на стабилно и суво време продолжува и во текот на следната недела. Повремено зголемување на облачноста, како што најавуваат од УХМР, ќе има од ...
  сите 172 | | | веќе видена

  15-годишната Викторија Настевска од село Суводол, демирхисарско е исчезната, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде. Последен пат е видена во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Периодот на стабилно и суво време продолжува и во текот на следната недела. Повремено зголемување на облачноста, како што најавуваат од УХМР, ќе има од ...
  сите 174 | | | веќе видена

  Викторија Настевска (15) од село Суводол, демирхисарско е исчезната, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде. Последен пат е видена во петокот во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Периодот на стабилно и суво време продолжува и во текот на следната недела. Повремено зголемување на облачноста, како што најавуваат од УХМР, ќе има од ...
  сите 168 | | | веќе видена

  15-годишната Викторија Настевска од село Суводол, демирхисарско е исчезната, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде. Последен пат е видена во ...
  сите 39 | | | веќе видена