Делчево

  во

  Процентот на неважечки ливчиња во општините доминантно населени со Македонци (61 на број) е значително поголем споредено со процентот на неважечки ливчиња во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На улица „Јордан Мијалков“ во Скопје, утрово во 3 часот патничко возило „пежо 307“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(37) од Делчево, излетало ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Маж се здобил со тешки телесни повреди откако со возило удрил во бандера, информира МВР. Синоќа во 03:00 часот по полноќ на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје, ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Сестрата и бабата на генералниот секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски, ќе се повлечат од работните места, соопшти функционерот. Тој вели дека ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Библиотеките во Делчево и Пехчево по повод одбележувањето на Светскиот ден на книгата ги наградија своите најдобри читатели. Како што информираше директорката ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во организација на Центарот за култура „Никола Јонков – Вапцаров“, синоќа во Делчево беа промовирани делата „Ј.А.С.“ и „Средби и разминувања“ од Јасмина ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Библиотеките во Делчево и Пехчево по повод одбележувањето на Светскиот ден на книгата ги наградија своите најдобри читатели. Како што информираше директорката ...
  сите 38 | | | веќе видена