Делчев

  во

  Од Цивил информираат дека нивните 160 набљудувачи на терен забележале инциденти, но не од големи размери. Како што изјави Џабир Дерала, до 17 часот се ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Денеска во град Мелник во Пиринска Македонија се одржа голем семакедонски собир во чест на македонскиот војвода и цар на Пиринот, Јане Сандански. Овој ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Бугарските историчари на дебатата „Чиј е Гоце Делчев?!Уште за оценките на Илинден 1903., 115 години подоцна“ во Софија излегоа со единствен став дека тие им ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Полицијата информира за неколку случаи на прекршување на изборниот молк, каде се испишувале графити и се лепеле слики на кандидатите за претседател. Вчера во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Полицијата информира за неколку случаи на прекршување на изборниот молк, каде се испишувале графити и се лепеле слики на кандидатите за претседател. Вчера во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  МВР информира за неколку случаи на прекршување на изборниот молк со испишување графити, лепење слики на кандидатите за претседател, а во штаб на една политичка ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Во 03 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во бараките во кругот на општина Кисела Вода било скршено стакло од влезна врата на еден од објектите, кој го ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Полицијата информира за неколку случаи на прекршување на изборниот молк, каде се испишувале графити и се лепеле слики на кандидатите за претседател. Вчера во ...
  сите 45 | | | веќе видена