Декември

  во

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, вчера се обрати пред голем број граѓани на трибина во Гостивар. Својот говор го подели во два дела. -Првиот дел ќе биде за ова политичко ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Португалија ќе биде домаќин на првото издание на финалето на Лигата на нациите, објави УЕФА на својата официјална веб-страница.Тоа се случи откако европскиот ...
  | | веќе видена | слични

  Македонската најдобра репрезентација в понеделник на Националната Арена „Филип Втори" - Скопје ќе го игра последниот шести натпревар против Гибралтар (20:45 ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, вчера се обрати пред голем број граѓани на трибина во Гостивар. Својот говор го подели во два дела. -Првиот дел ќе биде за ова ...
  сите 48 | | | веќе видена

   Леброн Џејмс е американски професионален кошаркар којшто стана славен веднаш штом влезе во НБА лигата. Дали сте знаеле дека подеднакво добро може да ги ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Фолк ѕвездата Лепа Брена ќе одржи солистички концерт во Скопје на 15 декември во ВИП Арена Борис Трајковски на 15-ти декември. Картите се веќе во продажба. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во рамки на проектот финансиран од Европската Унија “Воведување на национална програма за консолидација на земјиште” (МАИНЛАНД) кој го спроведува ...
  | | веќе видена

  Милан Кесиќ, бивш сопруг на Дара Бубамара, вели дека нема да отстапи од тужба против Јелена Карлеуша и дека ќе биде принуден да ја гони до Сразбург, ако има ...
  сите 7 | | | веќе видена

  За три недели во Хамбург ќе се одржи партискиот конгрес на ЦДУ, на кој Ангела Меркел по 18 години ќе го предаде лидерското место во партијата. За нејзин ...
  сите 21 | | | веќе видена