Дејвис

  во

  Поранешниот американски кошаркар и сегашен аналитичар на ESPN, Трејси Мекгрејди, смета дека словенското „чудо од дете“ Лука Дончиќ не заслужува толку многу ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Кога била бремена четири месеци, Криста Дејвис и нејзиниот сопруг Дерек дознале нешто шокантно. На нивната неродена ќерка ѝ е дијагностицирана аненцефалија. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Мора да им студи. Мора да им е ладно и да се смрзнуваат. Мора да им се тресат забите и да им се ежи кожата, кога од устата им излегува пареа кога дишат додека ...
  | | веќе видена

  Во случајот на бебето на оваа брачна двојка, мозокот бил толку слабо развиен што лекарите им понудиле две опции. Криста можела да го роди своето бебе да ги ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во случајот на бебето на оваа брачна двојка, мозокот бил толку слабо развиен што лекарите им понудиле две опции. Криста можела да го роди своето бебе да ги ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ ја освои НБА лигата, но и навивачите ширум светот уште на половина од дебитантската сеозна. Тоа го покажува огромниот број гласови што младиот ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Поради климатските промени и уништувањето на шумите можно е да исчезнат повеќе од половина видови кафе во светот, меѓу кои и популарните комерцијални кафиња ...
  сите 11 | | | веќе видена