Дејвид Мојс

  во

  Екс-селекторот на Србија, Синиша Михајловиќ би можел тренерската кариера наскоро да ја продолжи во Турција и тоа на кормилото на трофејниот Фенербахче. Според ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Последниот меч на Коку како шеф на стручниот штаб на Фенер беше поразот во неделата на домашен терен од Анкарагучу со 1:3. На овој меч за домаќините настапи ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Токму кога работите одеа како подмачкани за Реал Мадрид, Кристијано Роналдо и Зинедин Зидан решија да го напуштат клубот, па раководството мораше да преземе ...
  сите 71 | | | веќе видена

  " alt=Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Гери Невил, смета дека клупското раководство се однесува скандалозно. Тој особено го истакнал пишувањето на ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Гери Невил, смета дека клупското раководство се однесува скандалозно. Тој особено го истакнал пишувањето на ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Двајца ветерани од соблекувалната на Манчестер Јунајтед ја опишаа состојбата во клубот како „депресивно лоша“, а оваа изјава дојде пред поразот од Вест Хем ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Јунајтед доживеаа нов неуспех кога се во прашање натпреварите во Премиер лигата, односно денеска тие претрпеа пораз на гостувањето во ...
  сите 231 | | | веќе видена

  Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед и сегашна ѕвезда на Кристал Палас, Вилфрид Заха, изјави дека не успеал на „Олд Трафорд“ бидејќи не добил поддршка од ...
  сите 25 | | | веќе видена