Дејвид Мојс

  во

  Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед и сегашна ѕвезда на Кристал Палас, Вилфрид Заха, изјави дека не успеал на „Олд Трафорд“ бидејќи не добил поддршка од ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вилфред Заха сега е вистински лидер во тимот на Кристал Палас каде всушност и се етаблираше како најголем англиски талент пред шест години, а навистина добра и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вилфред Заха сега е вистински лидер во тимот на Кристал Палас каде всушност и се етаблираше како најголем англиски талент пред шест години, а навистина добра и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел на големиот шкотски менаџер сер Алекс Фергусон на чело на Манчестер Јунајтед пред тој да се повлече од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел на големиот шкотски менаџер сер Алекс Фергусон на чело на Манчестер Јунајтед пред тој да се повлече од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел на големиот шкотски менаџер сер Алекс Фергусон на чело на Манчестер Јунајтед пред тој да се повлече од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел на големиот шкотски менаџер сер Алекс Фергусон на чело на Манчестер Јунајтед пред тој да се повлече од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед по заминувањето на сер Алекс Фергусон никако не успеа да дојде до посакуваните височини, резултати и игра иако на оваа позиција се ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо е главна тема помеѓу спортски аналитичари во Англија после вчерашниот висок пораз на неговиот Јунајтед против Тотенхем (0:3). Додека Португалецот ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед дефинитивно го прикажа своето најлошо лице на гостувањeто кај Брајтон минатата недела, пораз кој остави навистина лоша атмосфера целокупно ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед дефинитивно го прикажа своето најлошо лице на гостувањeто кај Брајтон минатата недела, пораз кој остави навистина лоша атмосфера целокупно ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед се уште не завршил со трансфер периодот, барем кога во прашање се заминувањата од клубот. Напаѓачот за кого многумина предвидуваа блескава ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед се уште не завршил со трансфер периодот, барем кога во прашање се заминувањата од клубот. Напаѓачот за кого многумина предвидуваа блескава ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Поранешниот предводник на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс верува дека „црвените ѓаволи“ можат да бидат на врвот на табелата во првиот дел на сезоната во ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Поранешниот предводник на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс верува дека „црвените ѓаволи“ можат да бидат на врвот на табелата во првиот дел на сезоната во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Маурицио Сари ќе има прилика уште денеска да му се израдува на првиот трофеј на кормилото на Челси, на Вембли се среќава со актуелниот шампион, Манчестер Сити ...
  сите 9 | | | веќе видена