Дејвид Камерон

  во

  Дваесет лидери на самит во Вашингтон во 2008 година бараа излез од најтешката криза што го погоди светот од почетокот на 20 век. Една деценија подоцна, земјите ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ќе има или ќе нема договор помеѓу Лондон и Брисел? Прашање на кое се уште нема дефинитивен одговор а денот на излегувањето на Велика Британија од ЕУ се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Овен Овните се креативни, проникливи и прилагодливи на сите животни околности и ситуации. Знаат да бидат многу спонтани, па околината најчесто ги доживува како ...
  сите 20 | | | веќе видена

  ВМРО ДПМНЕ имале навистина неверојатен план во врска со престојниот референдум за името кој ќе биде врзан и со прашање за влез во НАТО, значи ќе биде две во ...
  | | веќе видена | слични

  И додека одредени земји со години, да не речам децении прават напори, реформи, измени на законодавства, а некаде богами и козметички интервенции и благи криења ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Понекогаш е многу тешко да се признае одреден проблем, особено ако истиот не е очигледен. Ова исклучиво важи за Холивудските славни личности кои на секаков ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Жената оди на работа, а мажот го чува бебето. Статистиката на ФЗОМ покажува дека од година в година се зголемува бројот на мажи кои го искористиле оваа ...
  | | веќе видена

  Многумина во моментов очекуваат каталонските власти да прогласат независност, по референдумот одржан на 1 октомври, годинава. Но, какви ќе бидат последиците за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Британскиот парламентарен совет со петгодишна дистанца го имаше обелоденето извештајот во кој конкретно се наведува она што на многумина им беше јасно уште во ...
  сите 2 | | | веќе видена