Дејвид Бекам

  во

  Англија и Хрватска на „Вембли“ ќе го одиграат последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Нации, а победникот во овој натпревар ќе го освои првото место ...
  сите 8 | | | веќе видена

   Војвотката и Војводата од Сасекс се добри пријатели со Бекамови, па беше стилски забележано и на кралската венчавка на Меган и Хари. Дејвид и Викторија Бекам ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Блиски пријатели на некогашната спасица тврдат дека Викторија потполно е скршена откако го преслушала интервјуто на својот сопруг.Модната дизајнерка Викторија ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во улога на глобален амбасадор на „Invictus Games“, Дејвид Бекам со дел од своето семејство отпатува во Австралија за да присуствува на овој спортски настан. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кога сте долго време во брак, тоа станува тешка работа. Работите стануваат комплицирани“, изјавил славниот фудбалер, со што целосно ја „скршил“ популарната ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Враќањето на Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“ и слабата игра на Манчестер јунајтед во офанзива во поразот од Јувентус 0-1, на вечерашниот меч од фудбалската ...
  сите 53 | | | веќе видена