Дејвид Бекам

  во

  Синот на славната двојка Викторија и Дејвид Бекам, Бруклин, е снимен како ужива во друштво на својата девојка Хана Крос на мега популарниот фестивал во Америка ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пред 20 години, Манчестер јунајтед ја играше сезоната од соништата, кога на тимот на Сер Алекс Фергусон на патот им се најде тогаш фантастичниот тим на Арсенал ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пред 20 години, Манчестер јунајтед ја играше сезоната од соништата, кога на тимот на Сер Алекс Фергусон на патот им се најде тогаш фантастичниот тим на Арсенал ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Фудбалскиот сојуз на Србија е блиску до договор со Фудбалската асоцијација на Англија за одигрување на пријателски натпревар во чест на 100-годишнината од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На врвот од својата слава, фабриката Умбро произведувала опрема за дури 85% од британските клубови и за 15 од 16 учесници на Светско првенство. Компанијата ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Лионел Меси не е ниту меѓу десетте најдобри изведувачи на слободни удари во историјата на фудбалот. Според головите постигнати од таков прекин, „крал на ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Дека Лионел Меси е голема мајстор на фудбалската игра и не треба да се трошат зборови тоа е добро познато. Во последно време Меси започна многу често да ...
  сите 9 | | | веќе видена