Дејан Пројковски

  во

  Ако се земе предвид дека за неправилностите првпат проговоре Управниот одбор на МНТ, а неговиот претседател, режисерот Александар Поповски, поради наталожените ...
  | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство и по четири месеци од прибирање на документацијата по пријава од инспекторите на МВР а која се однесува на сомнежи за незаконски ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство и по четири месеци од прибирање на документацијата по пријава од инспекторите на МВР а која се однесува на сомнежи за незаконски ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство и по четири месеци од прибирање на документацијата по пријава од инспекторите на МВР а која се однесува на сомнежи за незаконски ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Претставата „Орестија“ во режија на Дејан Пројковски и продукција на Хрватско народно казалиште од Сплит, ја доби највисоката награда за најдобра претстава во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претставата „Орестија“ во режија на македонскиот режисер Дејан Пројковски, а во продукција на „Хрватско народно казалиште“ од Сплит, ја доби највисоката ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претставата „Орестија“ во режија на Дејан Пројковски и продукција на Хрватско народно казалиште од Сплит, ја доби највисоката награда за најдобра претстава ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претставата „Орестија“ во режија на македонскиот режисер Дејан Пројковски, а во продукција на Хрватско народно казалиште од Сплит, ја доби највисоката награда ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претставата „Орестија“ во режија на македонскиот режисер Дејан Пројковски, а во продукција на „Хрватско народно казалиште“ од Сплит, ја доби највисоката ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Премиерата на претставата „Буре барут“ на Дејан Дуковски, во режија на Дејан Пројковски, која беше изведена на 12 октомври, на Големата сцена на Црногорското ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – Загрозување на сигурноста од чл.144 ст.4 од ...
  | | веќе видена | слични

  Скопското јавно обвинителство поднесе обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело, загрозување на сигурноста. Ова дело е од Кривичниот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Додека Обвинителството и по еден месец го води предметот за МНТ во предистражна постапка, на најголемата театарска куќа ѝ се закануваат извршни решенија што ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Додека Обвинителството и по еден месец го води предметот за МНТ во предистражна постапка, на најголемата театарска куќа ѝ се закануваат извршни решенија што ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Додека Обвинителството и по еден месец го води предметот за МНТ во предистражна постапка, на најголемата театарска куќа ѝ се закануваат извршни решенија што ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Центарот ќе има цел надминување на разликите, помирување и доближување на младите од Балканот (особено од Црна Гора, Косово, Албанија, Македонија, Босна и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и надлежен обвинител активно постапуваат по предметот за наводната злоупотреба и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и надлежен обвинител активно постапуваат по предметот за наводната злоупотреба и ...
  сите 18 | | | веќе видена