Дејан Манасков

  во

  Рајн Некар на гостувањето кај Келце беше совладан со 35-32 во одлична партија на екс-вардарците, Лука Циндриќ и Алекс Душебаев, двајцата мечот го завршија со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тимовите на македонските репрезентативци, Дејан Манасков и Филип Талески претрпеа порази на денешните гостувања кај Барселона и Кјелце во Лигата на шампионите. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Откако од 2010 година се игра систем со фајналфор во Лигата на шампионите во ракомет, ниту еден клуб не ја одбранил европската титула во следната сезона. ...
  сите 149 | | | веќе видена

  одека полицијата во никакви услови и без возило го чува пратеникот на СДСМ од Велес, Панче Иванов, тој прави гозби со познати криминалци во градот. Имено на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Македонското крило, Дејан Манасков и Веспрем го завршија турнирот во Стразбур на четвртата позиција. Ова е резултатот по денешните средби во кои унгарскиот ...
  сите 26 | | | веќе видена