Дејан

  во

  Поранешниот шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски, Дејан Митровски – Урко, ја доби наградата „13 Ноември“ за најдобар тренер од Сојузот на ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Согласно критериумите за доделување на наградата „13 Ноември“ што ја доделува Сојузот на спортови на Скопје, денеска беа врачени наградите на најзаслужните ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Во Основниот суд Скопје 1 продолжуваат да се прикажуваат смс и вибер пораки од телефонот на тогашниот претседавач Трајко Вељаноски на судењето за ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Дејан Митровски Урко кој долги години беше шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски доби награда од град Скопје каде градоначалник е Петре Шилегов ...
  сите 104 | | | веќе видена

  На денешното судење за организираниот напад во Собранието на 27 април лани продолжуваат да се прикажуваат вибер пораки од телефонот на тогашниот претседавач ...
  сите 88 | | | веќе видена