Дебарца

  во

  Во рамки на проектот финансиран од Европската Унија “Воведување на национална програма за консолидација на земјиште” (МАИНЛАНД) кој го спроведува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Уште еден пожар во Дебарца избувна вечерва. Вечерва околу 17 часот силен пожар го зафати атарот на селото Издглавје-општина Дебарца.Според информациите, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во атарот на селото Годивје на дел од просторот каде беше предвидено да никне регионална депонија се гради црква.Неодамна на иницијатива на црковниот одбор на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пламените јазици ја „ голтаат“ шумата во атарот на селото Врбјани. Силен пожар нешто пред 17 часот, избувна во шумскиот појас кај селото Врбјани-општина ...
  сите 39 | | | веќе видена

  На триесеттина километри од градот Охрид, во живописното село Лешани, во областа Дебрца се наоѓа раскошниот манастир единствен манастирски комплекс посветен ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вчера околу 19.10 часот на магистралниот пат село Подмоље-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен ксара“ со охридски регистарски ...
  сите 22 | | | веќе видена