Де

  во

  Постигнат е првиот гол во новата сезона од Лигата на шампионите, помалку изненадувачки, Зенит води на гостувањето кај Лион, а Интер засега не ја оправдува ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во Лигата на шампионите се играат две дерби средби од 21 часот и тоа на „Сигнал Идуна Парк“ во Дортмунд и на „Сан Паоло“ во Неапол. Борусија Дортмунд е домаќин ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Според кој, вредноста на бодот би се усогласувала со висината на просечната плата во државата секој месец. Доколку Владата не сака да отстапи од сегашниот ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Комисијата за култура на ВМРО-ДПМНЕ во својот пост на Фејсбук пишуваат дека во отсуство на македонски продуценти и филмски професионалци Еуримаж во рамките на ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Шпанскиот весник Марка состави листа од млади талентирани фудбалери кои се очекува да блеснат во Лигата на шампионите оваа сезона, место доби и македонскиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) денеска предложи нов начин на пресметка на платите во ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) денеска предложи нов начин на пресметка на платите во ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Советот за општи работи на Европската унија на 15-ти октомври во Луксембург ќе решава дали да одобри почеток на преговори за членство со Северна Македонија. ...
  | | веќе видена | слични