Давутоглу

  во

  По насилното изгласување на Законот за употреба на јазиците Обединета македонска дијаспора соопшти дека ги прекинува контактите со Владата. Се обиде ли некој ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Премиерот на Албанија, Еди Рама, на десетгодишнината од независноста излезе со нов предлог, во иднината Албанија и Косово да имаат заеднички претседател, како ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Западот, поточно Европа, не може никого друг освен себеси да обвини за (не)очекуваното престројување на Балканот кое е во тек и во чија подготовка и развој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Актуелните случувања, политичката состојба, приоритетите на државата и турско-македонското пријателство кое е резултат на долгогодишна блиска соработка беа ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес заедно со членовите на Извршниот комитет Никола Попоски, Никола Тодоров, Александар Николоски, Владимир ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска оствари средба со поранешниот претседател на 62, 63 и 64-та Влада на Република Турција ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Како што соопштија од собраниската служба за информирање, од двете страни било изразено огромно задоволство од севкупните македонско-турски политички односи ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Турција била и ќе биде на врвот на надворешно-политичките приоритети на Македонија. Обемот на странски инвестиции од Турција на Балканот и Македонија е ...
  | | веќе видена