Давид

  во

  Депортиво Ла Коруња – Барселона 0:4. Во Коруња на стадионот Мунисипал де Риазор Барселона продолжи со ефикасната победничка серија и во 2011 година. Победена е ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона ја зголемија предноста во шпанската Примера во однос на второпласираниот Реал, откако синоќа на гостински терен го совладаа Депортиво ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Министерот за правда Михајло Маневски во изјава за МИА вели дека пресудата на Апелацискиот суд од Софија со која не се дозволи екстрадиција на Јован ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Министерот за правда Михајло Маневски во изјава за МИА вели дека пресудата на Апелацискиот суд од Софија со која не се дозволи екстрадиција на Јован ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пресудата на Апелацискиот суд од Софија со која не се дозволи екстрадиција на Јован Вранишковски во Македонија не е во согласнот со Европската конвенција за ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Барањето за екстрадиција, како што рече Маневски, е поднесено во согласност со одредбите од Конвенцијата за сторено финансико кривично дело од осудениот Јован ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Министерот за правда Михајло Маневски вели дека пресудата на Апелацискиот суд од Софија со која не се дозволи екстрадиција на Јован Вранишковски во Македонија ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Софискиот апелациски суд вчера го одби барањето на македонските власти за екстрадиција на расчинетиот владика на МПЦ Јован Вранишковски. Тој беше приведен во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Расчинетиот владика Јован Вранишковски нема да биде екстрадиран во Македонија и нема да им се придружи на штитениците на КПД „Идризово“. Така одлучи софискиот ...
  сите 24 | | | веќе видена