Давид Виља

  во

  Денешното издание на Мундо Депортиво на насловната страна го постави Саул Нигез и објави дека Барселона има опција прва да го купи талентираниот фудбалер на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во Каталонија сигурно ќе размислуваат, Французинот навистина е мета, но можеби имаат и подобро решение. Скоро целиот преоден рок Барселона се поврзуваше со Пол ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На Јенки Стадионот вечерва се среќаваат Њујорк Сити и Њујорк Ред Булс во лутото градско дерби, двата тима со нови тренери ќе сакаат да покажат кој владее во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Дани Карвахал не го криеше незадоволството од предефанзивниот пристап на Иран и јавно порача дека тактиката на селекторот Карлос Кеирош не е фудбал, но ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Денес е денот Д. Денесз апочнува најголемиот светски спектакл кој ќе трае еден месец од 14 јуни до 15 јули, а јавноста ќе може да ужива во мајсториите на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Денес е денот Д. Денесз апочнува најголемиот светски спектакл кој ќе трае еден месец од 14 јуни до 15 јули, а јавноста ќе може да ужива во мајсториите на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Низ историјата на светските првенства 28 фудбалери можат да се пофалат со титулата најдобар стрелец, на завршните турнири. „Златната копачка“ најмногу пати ја ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Иако во Европа веќе скоро и да е заборавен шпанскиот голгетер ги полни мрежите во САД. На последниот натпревар за Њујорк Сити Давид Виљ а постигна два гола во ...
  сите 3 | | | веќе видена