Давид Виља

  во

  Според информациите, каталонците не биле задоволни од колебливите резултати на францускиот фудбалер во последниве неколку месеци. Наместо тоа, шефовите на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Вејн Руни веднаш имаше влијание во МЛС лигата, помагајќи му на неговиот ДиСи Јунајтед од дното на табелата да се избори за влез во плеј-офот. Одличните настапи ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Босна и Херцеговина игра фантастично во Лигата на нации, а вистински лидер е Един Џеко кој синоќа со два гола донесе победа од 2-0 над Северна Ирска. Останато ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Денешното издание на Мундо Депортиво на насловната страна го постави Саул Нигез и објави дека Барселона има опција прва да го купи талентираниот фудбалер на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во Каталонија сигурно ќе размислуваат, Французинот навистина е мета, но можеби имаат и подобро решение. Скоро целиот преоден рок Барселона се поврзуваше со Пол ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На Јенки Стадионот вечерва се среќаваат Њујорк Сити и Њујорк Ред Булс во лутото градско дерби, двата тима со нови тренери ќе сакаат да покажат кој владее во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Дани Карвахал не го криеше незадоволството од предефанзивниот пристап на Иран и јавно порача дека тактиката на селекторот Карлос Кеирош не е фудбал, но ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Денес е денот Д. Денесз апочнува најголемиот светски спектакл кој ќе трае еден месец од 14 јуни до 15 јули, а јавноста ќе може да ужива во мајсториите на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Денес е денот Д. Денесз апочнува најголемиот светски спектакл кој ќе трае еден месец од 14 јуни до 15 јули, а јавноста ќе може да ужива во мајсториите на ...
  сите 24 | | | веќе видена