Давид Ферер

  во

  Шпанскиот ветеран Давид Ферер ќе се пензионира од тенисот во мај 2019 година на Мадрид опен, и во последното интервју зборуваше за својата долга кариера, но и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Шпанскиот тенисер Давид Ферер му го предаде мечот на Рафаел Надал вп 1.коло од УС Опен во САД при резултат 3:6 и 4:3 и ја заврши кариерата на Грен слем ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Шпанскиот тенисер Давид Ферер со повреда го заврши натпреварувањето на гренд слем турнирите откако во првото коло на САД опен му го предаде мечот на Рафаел ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Шпанскиот тенисер Давид Ферер му го предаде мечот на Рафаел Надал вп 1.коло од УС Опен во САД при резултат 3:6 и 4:3 и ја заврши кариерата на Грен слем ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Шпанскиот тенисер Давид Ферер му го предаде мечот на Рафаел Надал вп 1.коло од УС Опен во САД при резултат 3:6 и 4:3 и ја заврши кариерата на Грен слем ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Рафаел Надал одигра неполни два сета на првиот настап на Ју-Ес Опен и се пласираше во следната рунда откако неговиот сонародник Давид Ферер го предаде мечот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Првиот ден УС опен донесе интересни, но и еден емотивен дуел. Рано утрото беше завршен првиот ден од последниот грен слем во сезоната, УС Опен на кој беа ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Њујорк, 28 август 2018 (МИА) - Шпанскиот тенисер Давид Ферер му го предаде мечот на Рафаел Надал во првото коло од УС Опен во САД при резултат 3:6 и 4:3 и ја ...
  сите 56 | | | веќе видена