Даунинг

  во

  Британската премиерка Тереза Меј денеска нагласи дека со сите сили ќе се бори за усвојување на постигнатиот договор со Брисел за истапувањето на Велика ...
  сите 252 | | | веќе видена

  Ad nauseam. До бескрајна одвратност и назад. Изедено, преџвакано, повратено и повторно изедено. Остана ли некоја мисла неискажана или некој збор ненапишан или ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Наместо на модна писта, Тереза Меј одржа прием на Даунинг Стрит, каде познатите дизајнери ја славеа британската мода. Главната уредничка на американскиот „Вог“ ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Гувернерот на британската банка, Марк Карни, ja предупреди владата дека хаотичен и договор без брегзит би можел да ги урне цените на куќите и да испрати уште ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Гувернерот на британската банка, Марк Карни, ja предупреди Владата дека хаотичен и без договор Брегзит, би можел да ги урне цените на куќите и да испрати уште ...
  сите 89 | | | веќе видена