Дарко

  во

  Пет дена не делат од детската Евровизија во Минск, Белорусија, на која оваа година ќе не претставува 13-годишната Марија Спасовска од Скопје со песната „Дома”. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пет дена не делат од детската Евровизија во Минск, Белорусија, на која оваа година ќе не претставува 13-годишната Марија Спасовска од Скопје со песната „Дома”. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Српските медиуми пишуваат дека со денови никој не ја видел вереницата на Дарко Лазиќ во болница. Се сомневаат дека тие раскинале, но Бранка Лазиќ, мајката на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Бранка Лазиќ, мајката на Дарко Лазиќ, рекла дека Марина Гагиќ, вереницата на пеачот, доаѓа во болница секоја ноќ и го посетува пеачот и дека тие и понатаму се ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Светски популарната книга „Упатство за употреба на креативниот ум” од Дејв Бирс на македонски јазик, во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Додека Дарко Лазиќ е се’ уште в болница каде се бори и со последиците од страшната сообраќајна несреќа и со одвикнувањето од дрогата, неговата доскорешна ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Соседите за маладиот пеач, кои се бори со денови за живот, немаат пофални зборови.Додека пеачот Дарко Лазиќ (27) се бори за живот новинарите го посетиле ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Двојниците на познатите личности не се ретки, но еден човек привлече посебно внимание, особено кога се појавил на гробот на својот двојник, Жељко Ражнатовиќ ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вереницата на Дарко Лазиќ, Марина се откажа од борбата по сообраќајката на пејачот. Таа не можела да ги трпи притисокот и неизвесноста, па го оставила Дарко, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Вереницата на Дарко Лазиќ, Марина се откажа од борбата по сообраќајката на пејачот. Таа не можела да ги трпи притисокот и неизвесноста, па го оставила Дарко, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  За Ана последниот во медиумите последниот месец се плетата разни приказни. Кога нејзиниот сопруг Дарко Лазиќ доживеа тешка сообраќајна несреќа пеачката не се ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Лепа Брена и Саша Поповиќ, докажале дека своите соработници никогаш не ги оставаат на цедило. Освен што се грижат за здравствената состојба на Дарко Лазиќ, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  По бегството на екс-премиерот Никола Груевски во Унгарија, јавноста бурно реагираше и бара одговорност од институциите. Овој случај е топ тема по медиумите и ...
  сите 28 | | | веќе видена