Дамјановски

  во

  Бизнисменот Минчо Јорданов утрово во кривичниот суд е повикан да сведочи во предметот кој го презеде специјалното јавно обвинителство под кодно име „Шпион“. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Бизнисменот Минчо Јорданов утрово во кривичниот суд е повикан да сведочи во предметот што го презеде специјалното јавно обвинителство под кодно име „Шпион“. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Бизнисменот Минчо Јорданов утрово во кривичниот суд е повикан да сведочи во предметот кој го презеде специјалното јавно обвинителство под кодно име „Шпион“. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Бизнисменот Минчо Јорданов утрово во кривичниот суд е повикан да сведочи во предметот кој го презеде специјалното јавно обвинителство под кодно име „Шпион“. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Обвинителката Елизабета Јосифовска од Специјалното јавно обвинителство денеска во Основниот суд Скопје 1 го прочита обвинението за повторената постапка за ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Владата на Македонија од 1991 година е прва влада на тогашната Социјалистичка Република Македонија избрана по воведувањето на политичкиот плурализам и по ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По цели 11 години од првичното самостојно претставување каде го анализираше принципот на згрутчување и четири од „Визуелна статистика на случајно добиени ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во ноември 1961 година претседателот на некогашната СФР Југославија, Јосип Броз Тито бил во неколкудневна посета на Македонија, а на враќање кон Белград, десет ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Младите режисерки Јоана Арсовска, Леа Димитрова и Розе Симоновска, кои ѝ припаѓаат на првата генерација Докуникулци, на деветтото издание на фестивалот за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Средношколци од техничкото училиште во Гостивар, дел од летниот распуст го искористија за стекнување нови знаења и искуства, преку разни проекти и програми. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Како неквалитетни и неоспособени ги оцени инспекциските служби градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, поради што градот се соочува со сериозни ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ернест Дамјановски е Македонец кој живее и работи во Виена, Австрија. Она по што е и познат на пошироката јавност е неговата способност да им помага на луѓето ...
  | | веќе видена

  Меѓу пријавените е поранешниот претседател на ДИК Борис Кондарко, поранешниот пратеник од СДСМ Јанаќе Витановски, кој сега е раководител во администрацијата на ...
  сите 74 | | | веќе видена