Даме

  во

  Четворица Украинци, Молдавец, Казахтанец и државјанин на САД извршиле 19 тешки кражби од граѓански сефови во филијали на Шпаркасе банка и на Централна ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во пресрет на православниот празник Стара нова година беше на Василичарска средба во населбата Даме ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во пресрет на православниот празник Стара нова година беше на Василичарска средба во населбата Даме ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Неспорно е дека во доцноосманлискиот период доминантно население во османлиска Македонија било македонското словенско. Зошто „словенско“? Бидејќи главен белег, ...
  | | веќе видена

  Обезбеден е пристап до сите села во руралниот дел од општината. Изминатата ноќ интензивно се расчистуваше на подрачјето на Орман, Никиштани, Кучково и Волково. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Снегот кој интензивно паѓа во текот на вчерашниот и денешниот ден го отежна сообраќајот во Скопје. Според информациите од ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Премиерот Заев на денешната седница во собранието одржа историски говор, говор кој ќе го гледаат многу наредни генерации, говор со кој Заев застанува рамо до ...
  | | веќе видена | слични

  На тротоарите на улицата Даме Груев и на дел од булеварот Партизански одреди спроти Соборениот храм нема да може да се паркираат возила. Град Скопје и Општина ...
  сите 4 | | | веќе видена