Дамаск

  во

  Турција прави се што е потребно за да се зачува мирот и да се спречи насилство во Идлиб, северна Сирија, последното засолниште на бунтовниците во таа земја, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека израелската авијација извршила напади во петокот врз „ирански складишта за оружје“ на меѓународниот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека израелската авијација извршила напади во петокот врз „ирански складишта за оружје“ на меѓународниот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека израелската авијација извршила напади во петокот врз „ирански складишта за оружје“ на меѓународниот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Сириските власти испратиле писмо до Советот за безбедност на ОН во кое бараат да се осудат ракетните напади кои Израел ги изврши врз Дамаск, јавија сириските ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Сириските власти испратиле писмо до Советот за безбедност на ОН во кое бараат да се осудат ракетните напади кои Израел ги изврши врз Дамаск, јавија сириските ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Сириските власти испратиле писмо до Советот за безбедност на ОН во кое бараат да се осудат ракетните напади кои Израел ги изврши врз Дамаск, јавија сириските ...
  сите 20 | | | веќе видена