Далечниот

  во

  Со популарна програма, на која покрај концертот број 1 за пијано и оркестар од П.И.Чајковски со солистот Хају Жанг се најдоа и дела од Гершвин, Бизе, Глинка и ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Австрискиот репрезентативец кариерата изгледа ќе ја продолжи во Кина. Фудбалерот на Вест Хем, Марко Арнаутовиќ е пред трансфер во кинески Шангај ШИПГ за 50 ...
  сите 17 | | | веќе видена

  13 јануари 2019 1559.- Елизабета I е крунисана за англиска кралица. 1806.- Во Вршац е роден Јован Стерија Поповиќ, српски писател, комедиограф и еден од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  29 годишниот напаѓач сака да си замине од Вест Хем, а клубот има можност за добра заработка од тој негов евентуален трансфер во кој и самиот напаѓач го очекува ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Победата на Македонија од девет разлика против Јапонија, не смее да ги залаже Хрватите дека утре лесно ќе поминат во дуелот со протвникот од далечниот Исток. ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација денеска од 15:30 часот ќе го игра првиот меч на Светското првенство во Германија и Данска. Противник е Јапонија, а ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Агентот на Австриецот, поточно неговиот брат упати јасна порака до Премиерлигашот, истакна дека Марко Арнаутовиќ посакува да си замине од Лондон и да се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На денешен ден 8 јануари 2019 1297.- Франческо Грималди, преоблечен во калуѓер продрел во крепоста Монако која тогаш била под владение на Џенова. Притоа во ...
  сите 6 | | | веќе видена