Далас

  во

  Лука Дончиќ брзо ги придоби симпатии од американската спортска јавност, а повод за тоа се неговите спектакуларни изданија на стартот на својата авантура во НБА ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Шарлот и Филаделфија одиграа возбудлив меч во кој Кемба Вокер реализираше рекодни 60 поени, но шоуто на крајот го украде Џими Батлер кој донесе победа за ...
  сите 108 | | | веќе видена

  " alt=Кемба Вокер постигна 60 поени за домаќините Шарлот хорнетс, но тие не беа доволни за победа, откако Џими Батлер постигна тројка во последната секунда од ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Кемба Вокер постигна 60 поени за домаќините Шарлот хорнетс, но тие не беа доволни за победа, откако Џими Батлер постигна тројка во последната секунда од ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ уште еднаш потврди дека Далас маверикс направиле огромна работа кога го одбраа него на драфтот пред стартот на сезоната. Дебитантот е незадржлив, а ...
  сите 108 | | | веќе видена

  ЛА Лејкерс продолжува со игрите „топло-ладно“ на стартот на новата натпреварувачка сезона во НБА лигата, па така по поразото од Торонто, „езерџиите“ изминатава ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Младиот Лука Дончиќ одлично се снаоѓа во својата прва сезона во НБА лигата каде е еден од најдобрите новајлии во лигата, но и еден од најдобрите играчи на ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Во НБА лигата се одиграа голем број на натпревари кои донесоа квалитетна кошарка, акции, атракции и моменти за историја. Нормално се одбраа и најдобрите 10 ...
  сите 12 | | | веќе видена

  И кога нема да одигра спектакуларен натпревар новиот миленик на Далас, Лука Дончиќ ја воодушевува американската јавност. Дончиќ во рекордната победа на Далас ...
  сите 108 | | | веќе видена