Дајана

  во

  Таткото на војвотката Меган Маркл, Томас, за медиумите изјавил дека бил погоден од односот на неговата ќерка и тоа што не бил поканет на крштевката на неговиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Имигрант од Ирак е осуден во Германија на доживотен затвор за силување и убиство на 14-годишната Сузана Фелдман, во Висбаден.Осудениот Али Баша, призна пред ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Принцот Хари и сопругата Меган  точно два месеци по раѓањето на синот Арчи Харисон организираа крштевка. Свеченоста се одржала на семејниот имот во близина на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Војвотката од Сасекс, Меган Маркл повторно ги прекрши кралските правила на облекување, овојпат на крштевката на својот син Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор. ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Меган Маркл и принцот Хари го крстија синот Арчи, а најубавите моменти од церемонијата ги споделија со широката јавност на друштвените мрежи. Гордите родители ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Овој месец е во знакот на Рак. Ракот е четврти знак во астрологијата, а неговите припадници се родени во период од 4-ти јуни до 22-ри јули. 1. Нивната фраза и ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Tретата носителка Каролина Плишкова од Чешка се пласираше во осминафиналето на Вимблдон, откако по тешка борба ја совлада секогаш незгодната Сиех од Тај Пеј со ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Малку остана необјавено и нераскажано за брачниот живот на принцот Чарлс и принцезата Дајана. Меѓутоа, неодамна во јавноста исплива разговор на Лејди Ди и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Малку остана необјавено и нераскажано за брачниот живот на принцот Чарлс и принцезата Дајана. Меѓутоа, неодамна во јавноста исплива разговор на Лејди Ди и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Принцот Хари и Меган Маркл објавија фотографии на кои се гледаат рачињата или ножињата на малиот Арчи , но засега нема фотографија на која се гледа неговата ...
  сите 47 | | | веќе видена