Дајана

  во

   Смртта никогаш не се прифаќа лесно, а особено доколку е предвремена, неочекувана и доаѓа како вистински шок. Па дури и во Холивуд и во светот на славните. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претставници од Црвен крст од Зеничко-добојскиот кантон на членовите на Кризниот штаб на Министерството за здравство и Кантонскиот штаб за цивилна заштита им ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претставници од Црвен крст од Зеничко-добојскиот кантон на членовите на Кризниот штаб на Министерството за здравство и Кантонскиот штаб за цивилна заштита им ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот готвач на британската принцеза Дајана прозборе за некои досега непознати детали од нејзиниот живот, кои јавноста досега немала прилика да ги ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешен ден во 1961 година се роди Дајана Спенсер. На точно 20 години, Дајана се омажи за наследник на британскиот престол, принцот Чарлс и веднаш стана ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Иако поминаа 23 години откако омилената Принцеза Дајана трагично загина, не престанува да се зборува за неа. Сите знаат за нејзиниот неуспешен брак со денес, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Украинската тенисерка Дајана Јастремска го поддржа Новак Ѓоковиќ по бројните критики кои ги доби поради организација на „Адриа тур“ на кој се заразија голем ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Книгата за животот на Меган Маркл и принцот Хари, оставајќи ги должностите на кралското семејство, наскоро треба да ја види светлината на денот, јавуваат ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Книгата за животот на Меган Маркл и принцот Хари, оставајќи ги должностите на кралското семејство, наскоро треба да ја види светлината на денот, јавуваат ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Војводата од Кембриџ, принцот Вилијам, го прослави 38. роденден.Полното име му е Вилијам Артур Филип Луис (38), роден е на 21 јуни 1982 година во Лондон и е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Принцот Вилијам, втор по ред да го наследи британскиот престол, го прославил 38-от роденден во неделата со приватна церемонија. На Твитер профилот на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Кон крајот на осумдесеттите, покојната принцеза „полуде“ за тогашниот најдобар српски тенисер Слободан Боба Живоиновиќ, дознава Курир. Лејди Дајана наводно ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Всушност, да бидеме прецизни, оваа неверојатна венчаница чинеше 6.600.000 евра. Кога размислуваме за свадби над свадбите, првото нешто што ми доаѓа на ум е ...
  сите 7 | | | веќе видена