Даглас

  во

  Пред точно 20 години, две вооружени лица влегоа во средното училиште „Колумбајн“, и во помалку од еден час, застрелаа 12 ученици и еден професор. Иако ова не ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Шпанецот Пеп Гвардиола во последните шест години, како тренер на Баерн Минхен и Манчестер Сити, за засилувања потрошил неверојатни 812 милиони евра, пресметала ...
  сите 70 | | | веќе видена

  После изненадувачкото испаѓање од Ајакс италијанските медиуми откриваат кои играчи ќе го напуштат клубот. Вчера италијанската „Република“ пишуваше дека Роналдо ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Шест сезони, огромни суми и неуспеси во Европа, мадритските медиуми имаат омилен непријател… Шпанските медиуми едвај ја дочекаа елиминацијата на Манчестер ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Јувентус и Ајакс одиграа со резултат 1:1 на првиот четвртфинален дуел во Лигата на шампионите, па вечерва во Торино не очекува драматичен натпревар по кој ќе ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Џорџо Кјелини и Марио Манџукиќ нема да бидат во комбинација за утрешниот натпревар на Јувентус против Ајакс, реванш по првата четвртфинална средба која заврши ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Вчера Јувентус и Ајакс одиграа 1:1 во првото четвртфинале во Амстердам на „Јохан Кројфт“ Арената. „Старата дама“ дојде до водство во последните секунди од ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Ајакс и Јувентус одиграа 1:1 во интересен меч во Амстердам во кој домаќините ќе жалат за пропуштените шанси, додека Манчестер јунајтед не успеа да упати ниту ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Ајакс и Јувентус одиграа 1:1 во интересен меч во Амстердам во кој домаќините ќе жалат за пропуштените шанси, додека Манчестер јунајтед не успеа да упати ниту ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Ајакс и Јувентус ќе влезат со активен резултат на реваншот во Торино (1:1), додека Барселона е во најповолна позиција откако дојде до победа на гостувањето кај ...
  сите 193 | | | веќе видена