Дачиќ

  во

  Поранешниот премиер и актуелен лидер на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа, му порача на претседателот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер и актуелен лидер на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа, му порача на претседателот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ изјави денеска дека сега е вистински момент на меѓународно ниво, да се создаде напредок во решавање на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ изјави денеска дека сега е вистински момент на меѓународно ниво, да се создаде напредок во решавање на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, оцени дека разграничувањето на Косово и Метохија е еден од предусловите за трајно стабилните односи ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Дачиќ за неделното издание на Блиц рече дека Србите во Косово мора да имаат долгорочни гаранции за безбедноста и просперитетот, да уживаат целосни граѓански и ...
  сите 14 | | | веќе видена