Цветанка Иванова

  во

  Во делегацијата се пратениците Диме Велковски, Јован Митрески, Димитар Стевананџија, Агим Шаќири и Јулиана Николова и генералниот секретар на Собранието, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Делегација на Собранието на Република Северна Македонија, предводена од претседателот Талат Џафери од денеска до 17 октомври ќе учествува на 141. Собрание на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Делегација на Собранието ќе учествува на 141. Собрание на Интерпарламентарната унија (ИПУ), што ќе се одржи од денеска до 17 октомври во Белград, Република ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Делегација на Собранието ќе учествува на 141-то Собрание на Интерпарламентарната унија (ИПУ), што ќе се одржи од денеска до 17 октомври во Белград. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Делегација на Собранието ќе учествува на 141. Собрание на Интерпарламентарната унија (ИПУ), што ќе се одржи од денеска до 17 октомври во Белград, Република ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Делегација на Собранието ќе учествува на 141. Собрание на Интерпарламентарната унија (ИПУ), што ќе се одржи од денеска до 17 октомври во Белград, Република ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Делегација на Собранието на Република Северна Македонија, предводена од спикерот Талат Џафери од денеска до 17 октомври ќе учествува на 141. Собрание на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Делегација на Собранието на Република Северна Македонија, предводена од спикерот Талат Џафери од денеска до 17 октомври ќе учествува на 141. Собрание на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Собранискиот спикер Џафери го врати на доработка предлогот за анкетната комисија за СЈО кој пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го достави до него и им даде рок ...
  сите 234 | | | веќе видена

  Владејачката коалиција на СДСМ и ДУИ се плаши да дозволи увид во работа на специјалното обвинителство и парламентот да расправа за тоа, обвинува ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 305 | | | веќе видена

  – Со политички манипулации, несоодветни алузии и без никакви докази, пратеникот Антонио Милошоски на денешната прес-конференција го стави името на Иванова во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова, го отфрла како неточен и целосно неоснован обидот на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, да ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Станува очигледно дека владејачката коалиција СДСМ и ДУИ заедно, се повеќе се плашат од тоа да дозволат на пратениците да направат увид во СЈО. Вчера, добивме ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова, го отфрла како неточен и целосно неоснован обидот на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, да ...
  сите 14 | | | веќе видена