Цветанка Иванова

  во

  Скопје, 17 јуни 2019 (МИА) – Претседателот на Собранието, Талат Џафери во рамки на официјалната посета на Народна Република Кина, денеска во Шангај се сретна ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери во рамки на официјалната посета на Народна Република Кина, денеска во Шангај се сретна со претседателот на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери кој ја предводи Делегацијата во чиј состав се потпретседателот Горан Мисовски, координаторите на пратеничките групи: ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери во рамки на официјалната посета на Народна Република Кина, денеска во Шангај се сретна со претседателот на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери од денеска до 20 јуни е во официјална посета на Народна Република Кина, по покана на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Собранискиот спикер Талат Џафери од денеска до 20 јуни е во официјална посета на Народна Република Кина, по покана од претседателот на Кинеската народна ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во рамки на традиционалната Mанифестација во чест на Св. Кирил, што се одржува по повод 24 мај, Денот на ...
  сите 63 | | | веќе видена