Цветан

  во

  Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, за денешниот празник Водици беше во Катланово. „Голем си Господе,чудни се твоите дела ! Бог се јави ! Нека е за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Извршителите кои ја блокираа сметката на земјоделскиот комбинат Пелагонија поради долг од околу 37 милиони евра, чекаат сигнал од банките да ја деблокираат - ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На денешен ден - 9 јануари 9 јануари 2019 1792.- Со мировниот договор во Јаши завршила Руско-турската војна, која Османлиското царство ја почнало во август ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Додека се чека новото законско решение да го претвори Специјалното јавно обвинителство во највисоко обвинителство надлежно за гонење на нечесни функционери, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Полицијата нема обврска деноноќно да ги чува куќите и становите на осумтемина пуштени од притвор изминатите неколку дена во случаите на СЈО „Империја„ и ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Бегството на поранешниот македонски премиер Никоа Груевски во Унгарија му е на последното место од најголемите три разочарувања во 2018-та на шефот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Судијката на претходна постапка која е надлежна за притворите во истрагата на СЈО „Империја“, синоќа околу 18 часот дошла од дома специјално да му го потпише ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Полицијата нема обврска деноноќно да ги чува куќите и становите на осумтемина пуштени од притвор изминатите неколку дена во случаите на СЈО „Империја„ и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Требаше ли да им се замени затворскиот притвор во „Шутка“ со домашен притвор на Орце Камчев, Цветан Панделески, Кирил Божиновски, Миле Јанакиески и Сашо ...
  сите 22 | | | веќе видена

  И поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, кој е еден од осомниченте во случајот „Империја“ доби мерка куќен притвор, откако претходно таква мерка беше ...
  сите 30 | | | веќе видена

  СЈО побара засилен полициски надзор за сите седуммина кои во три дена беа ослободени од притвор во Шутка, почнувајќи од Орце Камчев и Цветан Панделески, па се ...
  сите 37 | | | веќе видена