ЦСКА

  во

  Барселона, 21. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Фенербахче загуби со огромни 89:63 (25:15, 19:15, 23:10, 22:23) на гостувањето кај Барселона за да го има својот најлош ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Екипата на Барселона славеше над Фенербахче, а Басконија го урна европскиот шампион ЦСКА Москва во двата последните натпревари од 9. рунда во Евролигата. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Барселона лесно го декласира Фенербахче во меч што требаше да биде дерби на деветтото коло во Евролигата, а заврши со победа на Каталонците од 89:63. Уште на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во одлична серија сме – изминативе три дена погодивме 14 од вкупно 15 предлози, што значи дека имаме два добитни тикети. Се надеваме дека и денешните предлози ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Начинот на финансирање и работа на нашиот клуб е сличен на начинот на кој беа организирани клубовите во бивша Југославија. Мислам дека направивме грешка во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Предводникот на Анадолу Ефес, Ергин Атаман застана во одбрана на неговиот колега Жељко Обрадовиќ кој имаше еден испад, лута реакција кон своите соиграчи на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Олимпијакос ја забележа својата трета победа сезонава во Евролигата по триумфот на домашен терен од 83-74 над Жалгирис. Грчкиот тим се врати на победничкиот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Денешните пресметки во Евролигата започнаа со големото дерби меѓу ЦСКА Москва и Фенербахче, со тоа што возбудливиот меч се претвори во еднонасочен натпревар ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Фенербахче повторно загуби во Евролигата, овојпат на гостувањето кај европскиот првак ЦСКА Москва со убедливи 88:70 . Турскиот гигант немаше шанси против ...
  сите 10 | | | веќе видена