Црвенковски

  во

  Денеска Скопје е преплавено со автобуси и комбиња од Косово. Како што пишуваат дел од медиумите во земјата, станува збор за гласачи кои што денеска би гласале ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Зборот „корени“, во друштво со зборот „самоопределување“, беше клучен во обраќањето на претседателот на РМ во ООН, попознат во јавноста како Хорхе или Хорхито. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во интервјуто за ТВ Сител, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги искажа уште еднаш ставовите на партијата за околу референдумот и договорот склучен во Преспа. На ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во интервјуто за ТВ Сител, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги искажа уште еднаш ставовите на партијата за околу референдумот и договорот склучен во Преспа. На ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Од неофицијални извори од СДСМ дознаваме дека Зоран Заев ќе се обиде да ја спасува политичката кариера кандидирајки се за претседател на државата. Дури и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пред крајот сме на кампањата за референдумот на кој македонските граѓани треба да одлучат дали ќе се преименуваат себеси и државата или ќе го отфрлат тоа. Во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Феномен на семејни политички спротивности во светлина на спогодбата со Грција Едно од најуспешните и најприсутни семејства во политичкиот живот во Република ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Не е некоја голема тајна за многумина дека веќе потпишаниот Договор за решение на грчко-македонскиот спор за името Македонија е „скоцкан“ (Зоран Димитровски) ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој запрашан од Лирим Дулови, за плановите на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој запрашан од Лирим Дулови, за плановите на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 218 | | | веќе видена