Црвенковски

  во

  Одговарајќи на новинарско прашање, Зоран Заев откри дека на листата на претседателски кандидати на СДСМ се наоѓаат десет имиња за кои во моментов се прават ...
  | | веќе видена | слични

  Заев по денешната средба со Ахмети изјави дека нема договор за заеднички, консензуален претседателски кандидат, но се согласиле дека има основа на изборите да ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Македонски весникот “Илинден”: Проф.д-р Гордана Силјановска – Давкова , ве молиме дадете кратка биографија за вас и вашата партија да се запознаете со ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Одговарајќи на новинарско прашање, Зоран Заев откри дека на листата на претседателски кандидати на СДСМ се наоѓаат десет имиња за кои во моментов се прават ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Таа е првата жена која е предложена од десничарската ВМРО-ДПМНЕ за шеф на државата, поради што Гордана Силјановска-Давкова вели дека можеби е знак оти доаѓа ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Таа е првата жена која е предложена од десничарската ВМРО-ДПМНЕ за шеф на државата, поради што Гордана Силјановска-Давкова вели дека можеби е знак оти доаѓа ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Гордана Силјановска, првиот официјален кандидат во претседателската трка. Со 408 гласови Силјановска е избрана на партиската конвенција на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Др. Гордана Силјановска – Давкова е редовен професор на Правниот факултет „Јустинијан Први“ по уставно право и политички систем.Силјановска беше министер без ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Еден од лидерите на професорскиот пленум, Жесток критичар на двојазичноста но и Борец против Преспанскиот договор. Професорката по уставно право на правниот ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Експертот за уставно право и професор на правниот факултет „Јустинијан Први“ Гордана Силјановска Давкова и официјално е кандидатот со кој ВМРО ДПМНЕ како ...
  сите 174 | | | веќе видена

  Верувам дека ги слушнавте информациите дека Зоран Заев ќе испрати писмо до Обединетите нации со кое ќе побара сите држави-членки на ОН да го користат името ...
  | | веќе видена

  Со интонирање на химната на Република Македонија и на НАТО, на јарболот пред платото на Владата вчера беше кренато знамето на Северноатлантскиот сојуз. Од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Верувам дека ги слушнавте информациите дека Зоран Заев ќе испрати писмо до Обединетите нации со кое ќе побара сите држави-членки на ОН да го користат името ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев синоќа пред почетокот на состанокот на извршниот одбор на СДСМ, истакна дека ќе биде искористено да се разговара и за промена на името на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. Професорката Гордана Силјановска Давкова, една од кандидатите ...
  сите 10 | | | веќе видена