Црвенковски

  во

  Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски денеска ќе биде инаугуриран на седница во Собранието на Република Северна Македонија, со што и официјално ќе го ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Четворица претседатели до сега ја извршуваа највисоката  државна функција, Стево Пендаровски е петтиот претседател што ќе седне на претседателската фотеља По ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски го доби уверението од Државната изборна комисија со што и официјално е избран за нов шеф на државата. Рече дека е горд на постигнатиот ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски денеска на седница на Државната изборна комисија ќе добие уверение дека е избран за пеф на државата. Претходно ДИК ...
  сите 114 | | | веќе видена