Црвенковски

  во

  Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по долги години практицирање на власт живее турбулентни денови особено по петочното гласање во парламентот за ...
  сите 128 | | | веќе видена

  До нашата редакција пристигна легендарна фотографија на екс претседателот и премиер, Бранко Црвенковски и Радмила Шеќеринска кои како стари партиски другари ...
  | | веќе видена | слични

  Да се потсетиме на октомври 2004 година:Рамсфелд вчера даде поддршка за реформите што ги спроведува македонската Влада и поддршка за зачленување во НАТО."САД ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По вчерашниот повика на претседателот на Бугарскиот Културен Клуб – Скопје Лазар Младенов да се одземат бугарските пасоши на македонските пратеници, специјално ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На Бранко Црвенковски и Талат Џафери им истекол рокот на важечките документи и затоа ги немало на избирачкиот список за време на референдумот. Гласањето било ...
  сите 2 | | | веќе видена

  – Имавме ситуација, последен пат кога е прочистен списокот се крена голема врева, тогашната опозиција тврдеше дека истиот е прочистен. Но, на овој референдум ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Како ја тераш работата Никола, апла сам ќе останеш. Замисли, сите овие Љубчо, Љубе, јас, Стојанче сме биле предавници, а само тој патриот, сите сме биле ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Првиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски во гостувањето на Топ Тема на телевизија Телма вели дека можел да го реши спорот за името, но најголем виновник ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Востанието се случило во периодот кога нацистичка Германија го достигнувала својот зенит, кога речиси цела Европа била под Хитлеровата чизма. Кога многу народи ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Веројатно ова е една од точките во животот кој што секој од нас присутен во оваа сала ќе ги памти и ќе ги раскажува на следните поколенија како се поставил во ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Илија Димовски, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ во македонското собрание, денеска се обрати во рамките на дискусијата на Комисијата за уставни прашања. Во продолжение ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Веројатно ова е една од точките во животот кој што секој од нас присутен во оваа сала ќе ги памти и ќе ги раскажува на следните поколенија како се поставил во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Може да се прочита, во последното издание на „Глобус“, краток опис на политичкиот стил на филозофот Ферид Мухиќ (пратеник на коалицијата Заев-Ахмети како ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Денешното соопштение на партијата „Единствена Македонија“ на Јанко Бачев: Извршниот комитет на Единствена Македонија во средата го исклучи од партијата Стефан ...
  | | веќе видена | слични