Црвенковски

  во

  Вакво нешто досега не сум помислил дека може да се случи. Не ме интересира, јас не продавам книги, а за сѐ друго со Љубомир Фрчкоски ќе се разбереме на суд. ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Основниот cyд Скопје-2 донесе решение за привремена мерка со кое забрани продажба и располагање на книгата на Стојан Андов со наслов “До атентатот и по него” ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Основниот суд Скопје 2 донесе решение за привремена мерка со кое забрани продажба и располагање на книгата на Стојан Андов со наслов „До атентатот и по него“ ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Основниот суд Скопје-2 донесе решение за привремена мерка со кое забрани продажба и располагање на книгата на Стојан Андов со наслов “До атентатот и по него” ...
  сите 83 | | | веќе видена

  „Првиот пат кога го слушнав Мицкоски како рече Кацарска судство слатко се насмеав, но со целата одговорност тврдам дека во безмалку 33 години колку сум судија ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска при вечерашаното гостување во емисија на „1ТВ“ вели дека замената на гаранциите на обвинетите за „27 април“ со притворска мерка не е ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју на 1ТВ го коментираше тоа што претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го користи изразот „Кацарска ...
  сите 43 | | | веќе видена

  По институционалната окупација на Македонија, со исфрлање на сѐ што е „македонско“ од главните 136 институции поврзани со македонскиот национален идентитет, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Васе Хефталица до толку се занесе во вмровштињата што се сврти и против неговиот прв стопан, Бранко Црвенковски, сега уште да видиме дали ќе се сврти и против ...
  | | веќе видена | слични

  Комедија, трагедија или трагикомедија на домашната политичка сцена Професорот Љубомир Цуцуловски тврди дека од независноста на земјава, па досега политичарите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сопругата на Никола Младенов, Билјана во гостувањето во Отворено Студио 1 отворено зборуваше за драконската казна која ја добил за клевета, а за која не ги ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
  сите 287 | | | веќе видена

  Не е веќе само страв и сомневање, туку сериозна индиција дека скопскиот градоначалник Петре Шилегов овозможил влез на сомнителен конзорциум под покривот на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  На нешто повеќе од еден месец до претседателските избори, тројцата кандидати се извесни, но неизвесно останува дали ќе се достигне потребниот цензус од 40 ...
  сите 2 | | | веќе видена