Црвенковски

  во

  Сè уште невратен од Турција, каде што беше меѓу ВИП-гостите на отворањето на најголемиот аеродром во светот, македонскиот претседател Ѓорге Иванов се соочи со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Вардар денеска од 16:15 игра на гостински терен кај Мешков Брест натпревар од СЕХА лигата, „црвено-црните„ на овој меч ќе настапат со многу променет тим и без ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Јас таа вечер излегов не како Александар Николоски туку како Потпретседател во име на одлуките кои што Централниот Комитет да нагласам едногласно ги донесе со ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Јас таа вечер излегов не како Александар Николоски туку како Потпретседател во име на одлуките кои што Централниот Комитет да нагласам едногласно ги донесе со ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Јас таа вечер излегов не како Александар Николоски туку како Потпретседател во име на одлуките кои што Централниот Комитет да нагласам едногласно ги донесе со ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Како , во далечното време на „народната демократија, изгледаа првите чекори на АСНОМ-ска Македонија во склопот на ФНРЈ тогаш, како и сите земји од источниот ...
  | | веќе видена

  Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по долги години практицирање на власт живее турбулентни денови особено по петочното гласање во парламентот за ...
  сите 128 | | | веќе видена

  До нашата редакција пристигна легендарна фотографија на екс претседателот и премиер, Бранко Црвенковски и Радмила Шеќеринска кои како стари партиски другари ...
  | | веќе видена | слични

  Да се потсетиме на октомври 2004 година:Рамсфелд вчера даде поддршка за реформите што ги спроведува македонската Влада и поддршка за зачленување во НАТО."САД ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По вчерашниот повика на претседателот на Бугарскиот Културен Клуб – Скопје Лазар Младенов да се одземат бугарските пасоши на македонските пратеници, специјално ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На Бранко Црвенковски и Талат Џафери им истекол рокот на важечките документи и затоа ги немало на избирачкиот список за време на референдумот. Гласањето било ...
  сите 2 | | | веќе видена

  – Имавме ситуација, последен пат кога е прочистен списокот се крена голема врева, тогашната опозиција тврдеше дека истиот е прочистен. Но, на овој референдум ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Како ја тераш работата Никола, апла сам ќе останеш. Замисли, сите овие Љубчо, Љубе, јас, Стојанче сме биле предавници, а само тој патриот, сите сме биле ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Првиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски во гостувањето на Топ Тема на телевизија Телма вели дека можел да го реши спорот за името, но најголем виновник ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Востанието се случило во периодот кога нацистичка Германија го достигнувала својот зенит, кога речиси цела Европа била под Хитлеровата чизма. Кога многу народи ...
  сите 6 | | | веќе видена