Црвенковски

  во

  Поранешните македонски претседатели Бранко Црвенковски и Ѓорге Иванов имаат најголеми доживотни привилегии и трошат повеќе буџетски средства од сите свои ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за порталот „Макфакс“ вели дека очекува и е сигурен дека ВМРО ДПМНЕ ќе победи, и разликата дека ќе биде ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Макфакс“ рече дека најдобро е Зоран Заев сам да се дистанцира од себе, по аферата „Рекет“ заради ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Крсте Црвенковски за акцијата во Прилеп на 11 октомври 1941 година Крсте Црвенковски Пишува Блаже Миневски Во врска со оружената акција на 11 октомври 1941 ...
  сите 20 | | | веќе видена

  ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ А зошто, додека сме „на прав пат“, мора да крадете и да лажете, му одговараат независните граѓани што му дадоа поддршка на Заев во ...
  | | веќе видена | слични

  Со новиот статут ВМРО-ДПМНЕ го укинува местото почесен претседател на партијата. Во интервју за ТВ 24 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека тоа не ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Со новиот статут, ВМРО ДПМНЕ го укинува местото почесен претседател на партијата на кое е бегалецот во Унгарија Никола Груевски. Во интервју за тв 24 лидерот ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Вечерва гостин во емисијата „24 Отворено“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека заложбата на ВМРО-ДПМНЕ е безусловно почитување ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Во вечерашното гостување во 24 Отворено, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека е можно да се изнајде решение за законот за ЈО со СДСМ и ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Вечерва во емисијата „24 Отворено“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски посочи дека заложбата на ВМРО-ДПМНЕ е безусловно почитување на ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Вечерва гостин во емисијата „24 Отворено“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски посочи дека заложбата на ВМРО-ДПМНЕ е безусловно ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Вечерва гостин во емисијата „24 Отворено“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека заложбата на ВМРО-ДПМНЕ е безусловно почитување ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Вечерва гостин во емисијата „24 Отворено“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски посочи дека заложбата на ВМРО-ДПМНЕ е безусловно ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во 24 Отворено изјави дека е можно да се најде решение за законот за Јавното ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Отворено“ на „ТВ 24“ изјави декатоја е за „обединување со граѓаните на ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Во првиотдел од својот прилог, проф.д-р Митко Б. Панов зборува за тоа дека четирите поглавја од антиката, средновековието, османлискиот период сè до периодот ...
  сите 2 | | | веќе видена