Црвениот

  во

  Жозе Мурињо вели дека неговите фудбалери порано требало да го решат мечот со Дерби, Португалецот вели дека испаднале во најневажното натпреварување во кое ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо вели дека неговите фудбалери порано требало да го решат мечот со Дерби, Португалецот вели дека испаднале во најневажното натпреварување во кое ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Мохамед Салах го доби признанието „Пушкаш“ кое се доделува на играчот кој го постигнал најдобриот гол во изборот на ФИФА, одлука која дефинитивно предизвика ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во Лондон се одржа свеченото доделување на ФИФА наградите за најдобри играчи на годината. Фудбалерите на црвениот тепих ги повеле и своите поубави половини кои ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Фенербахче и Ељиф Елмас одиграа добар меч во турското дерби против Бешикташ, но на крај мораа да се задоволат само со реми. Сепак мечот не почна лесно за тимот ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Мохамед Салах го доби признанието „Пушкаш“ кое се доделува на играчот кој го постигнал најдобриот гол во изборот на ФИФА, одлука која дефинитивно предизвика ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Понеделничкото издание на емисијата „Мода“ со Сергеј Варошлија повторно ги собра сите пред екраните. Очигледно дека оваа емисија привлекува се повеќе интерес ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Капитенот на Барса, Лионел Меси беше видоно налутен на главниот судија Хил Мансано на синоќешниот натпревар против Џирона. По завршувањето на мечот судијата и ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Капитенот на Барса, Лионел Меси беше видоно налутен на главниот судија Хил Мансано на синоќешниот натпревар против Џирона. По завршувањето на мечот судијата и ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Барселона направи голем кикс и одигра само 2-2 против Џирона на домашен терен со што го расипа својот максимален учинок во досегашниот дел од сезоната. Меѓутоа ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Играчите на Барселона му се нафрлија на главниот судија Хил Мансано по крајот на мечот со Џирона, од едноставна причина што сметаа дека стоперот Ленгле беше ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Војвотката од Сасекс, Меган Маркл е позната љубителка на природниот изглед и неутралниот мејкап. Најчесто носи минимална шминка и воглавно ги нагласува очите и ...
  сите 34 | | | веќе видена