Црвениот

  во

  Со повик на телефонскиот број 13112 од сите оператори на мобилната и фиксната телефонија во земјата можете да остварите контакт со специјализираната служба за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Возачот на црвениот автобус на “Дурмо Турс” Маноил Трифуновски денеска бил на распит во скопското обвинителство кое ја води истрагата за сообраќајката во која ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Воспоставувањето на телефонски број за СОС повици, во случај на планинска несреќа е нов почеток за развојот на планинарството, како рекреативен спорт од една ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Воспоставувањето на телефонски број за СОС повици, во случај на планинска несреќа е нов почеток за развојот на планинарството, како рекреативен спорт од една ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ на свеченоста во Монте Карло прими престижна награда „Лауреус“ и со со право, осо оглед на тоа дека во 2018 годишна целосно со обележи светот на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во сличен аутфит била и популарната Сијара. Раскошната Ким на црвениот тепих се појавила скоро гола со лентички на себе , а, Сијара во блејзер  под кој не ...
  сите 18 | | | веќе видена

   Новак Ѓоковиќ ја доби ласкавата награда Laureus на свечено доделување во Монако, за сите свои достигнувања во текот на 2018-та година. Секако, на црвениот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Баерн Минхен има еден куп рекорди во Лигата на Шампионите во изминатата деценија. Но тие ја играат една од послабите сезони. Од друга страна Ливерпул е ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Поради катастрофалната ситуација, сѐ поголем број граѓани ја напуштаат Венецуела. Соседните земји се соочени со проблеми во медицинското згрижување на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по четврти пат во неговата кариера е прогласен за светски спортист на годината (овојпат за 2018 година), на престижната спортска ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ вечерва е по четврти пат прогласен за најдобар спортист на светот и ја доби наградата Лауреус. Конкуренција му беа Лука Модриќ, ЛеБрон Џејмс, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  ВАР технологијата е секако корисна во фудбалот, но доколку не се користи правилно, можат да се случат комични ситуцаии како оваа во Полска. ВАР беше главен ...
  сите 42 | | | веќе видена